head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ché Den / Vietnam
Charakteristika
Hnědo-černý list velmi rozdrobený na malé kousíčky s malým množstvím zlatavého tipsu. Vůně je sladká, medová a nepatrně zemitá. Je to velmi zajímavý čaj pro běžné pití za velmi příznivou cenu!
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme nejlépe do konvičky a zalijeme vodou o teplote 95°C. Doba louhování je tak 3-5 minut. Nálev je pouze jeden.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, medová a velmi jemná. Chuť je jemná, nasládlá a lehce svíravá. Dozvuk je střední, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2007 byla 60Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný ke sladkému zákusku a vodní dýmce nebo sledování televize. Opravdu tímto čajem uctíte i lidi co si na čaj nepotrpí, jeho chuť je opravdu velmi zajímavá a nevtíravá.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Ché Den
Ché Den

tea