head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Assam C.T.C. Rupai BPS, 2011 / Červený Indický čaj
Charakteristika
Hnědo černý list velmi rozdrobený a slisovaný na malé hrudky, průměru 2mm. Vůně je dřevitá, svěží. C.T.C. znamená vlastně zkratku výrobního procesu: C "Crushing" - drcení, T "Tearing" - trhání, C "Curling" - rolování. Sklizeň: 2011. Oblast: Indie, Rupai. Tradiční indický čaj.
Příprava
Přibližně 7g čaje vložíme do konvičky cca 200 ml, louhujeme asi 3 minuty, nebo nejlépe do termosky na 5 minut. Tradiční příprava, vaříme tak 3 minutky vodu s mlékem v poměru 1:1, pak přidáme čaj a cukr dle libosti a krátce povaříme. Pije se buď ze sklenky, misky, nebo i konvičky. Nálev je možno sladit cukrem a vařit spolu s mlékem jak to dělají v jeho domovině.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo hnědá. Vůně je sladká, dřevitá a velmi jemná. Chuť je drsnější, dřevitá, svíravější a přesto velmi zajímavá. Tento čaj se sladí a to hodně, ale mě chutná i neslazený. Dozvuk je drsnější, svíravější a delší. Velmi zajímavá je chuť s mlékem a cukrem, doporučuji vyzkoušet!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2012 byla 140Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný ke sladkému zákusku a vodní dýmce. Vhodný do chladných procházek, na lyže či bruslení. Ovlivňuje 1., 2. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
CTCrupaiBPS2011
CTCrupaiBPS2011
CTCrupaiBPS2011
tea