head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
CNNP, Dian Hong Feng Qing, aged, 1990 / Čínský červený čaj zrající
Charakteristika
Zlatohnědý list s ochmýřeným zlatým tipsem. Drátkovitý, lehce zpřehýbaný. Vůně, sladká, medovitá, balzamická, velmi příjemná. Kvalitní zpracování. Oblast: Yunnan, Feng Qing, je zpracován ve vesnici se stoletou tradicí tohoto čaje. Sklizeň: pravděpodobně 1990. Vyrobeno továrnou CNNP. Jde o zrající červený čaj. Zajímavý a moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5 g lístků  na 100 ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95 °C. Doba louhování je tak 3-5 minut pro konvičku a 10 s až 2 minuty pro degustační šálek. Nálev je pouze jeden pro konvičku, pro degustační šálek až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovohnědá až temně hnědá. Vůně je sladká, medová a velmi jemná. Chuť je hutná, nasládlá a ušlechtile nahořklá, balzamická a s tóny sladkého dřeva a květin. Dozvuk je lehce kakaově nahořklý, později sládnoucí, podmanivý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2014 nebyla zjištěna, byl to dar.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Je povzbuzující, ale nemá razantní nástup, dobré pro řidiče, lidí co pracují s PC apod. neklepou se ruce z nadměrného povzbuzení.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.DianHongFengqing1990

DianHongFengqing1990
tea