head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Dragons Whiskers / Dračí vousy / červený čaj ( Hong Cha )
Charakteristika
Hnědo-černý list s zlatavým tipsem, vázáno do svazečku jako klestí o váze cca 5-6g a omotán bavlněnou a dedvabnými nitkami. List celý, středně veliký a dlouhý. Vůně je medovitá, sladce dřevitá, nasládlá a jemná. Původ: Čína. Zpracování: Plně oxidovaný čaj. Tedy červený ( Hong Cha ). Netradičně zpracovaný zajímavý a chutný čajík.
Příprava
Jedenu otýpku vložíme do konvičky nebo zhongu o obsahu cca 200ml a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Louhujeme asi 3 až 5 minut, můžeme i déle. Nálevy připravíme až 3. Zkuste i na Kung Fu přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, jemná, medovitá. Chuť je jemná, medovitá, dřevitá, nasládlá bez stop trpkosti nebo hořknutí. Dozvuk je jemný, sládnoucí, zajímavý a velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší 5 - 7let. Cena v roce 2009 byla 19Kč za kus.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný ke sladkému zákusku a vodní dýmce. Výborný také k těžším jídlům.  Ovlivňuje 1. a 3. čakru. Velmi dobrý čaj rozhodně stojí za vyzkoušení.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Dragons Whiskers
Dragons Whiskers
Dragons Whiskers Dragons Whiskers

tea