head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Duflating Gold FGTFOP-1 lot no. OR-126/08, 2008
Charakteristika
Zlato-hnědý list, drátkovitý, nepravidelný, lehce zpřehýbaný s zlatavým četným tipsem, asi 90% tipsů. Čaj tvoří nejmladsí a nejkvalitnější čajovníky z plantáže. Vůně je medová, ovocná svěží a lehce, až balzamická. Oblast: Zahrada se nachází v horním Assámu v oblasti Jornat. Sklizeň: Konec května a června 2008. Zajímavý assámský raritní čaj.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 1 až 3 minuty, dle chuti. Nálevů připravíme až 2. Nebo v degustačním setu.
Vlastnosti nálevu
Barva je červeno-hnědá. Vůně jemná, medová, ovocná a velmi příjemná. Chuť je plná, lehce příjemně nakyslá, svěží, nasládlá, ovocná a měnící se. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtile hořknoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. Nepřelouhovat. Možno i s mlékem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 435Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení.
Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu. Pohladí náš žaludek i duši. Tento čaj pijte jen jestli máte čas si jej vychutnat.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Duflating Gold
Duflating Gold
Duflating Gold
tea