head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Si Ji Chun Hong Cha, Ming Jian 2015 organic / Formosa červený čaj
Charakteristika
Tmavě hnědý až červený list který stočen do drobných nepravidelných  kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně sladce vonících po kakau, povidlech se stopou tropického ovoce. Organické pěstování. Oblast: Formosa, Ming Jian 450 m n.m. Sklizeň: Jaro 2015. Kultivar: Si Ji Chun. Zpracování: Tradiční. Oxidace: 80-90 %, pečení je lehké. Moc dobrý čaj s blahodárným účinkem na zažívání.
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 95 °C. Louhujeme tak kolem 1 minutky a postupně přidávat nebo na kung-fu způsob. Nálevů připravíme tak 6.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až rudá. Vůně je jemná, velmi svěží, po kakau, cítíme povidla, meruňky, tropické ovoce. Chuť je jemná, sladká, medová, po tropickém ovoci, sladu, cítíme i povidla. Dozvuk je sládnoucí, lehce ovocně tropický, melasový a kratší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2015 byla  277Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 7. a 6. čakru. Je to vynikající čaj.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
SiJiChunHongcha2015

SiJiChunHongcha2015


tea