head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Da Ye Hong Cha, Formosa 2008 / Thaiwanský červený čaj
Charakteristika
Tmavě hnědý lístek i s zlatavými tipsy, stočený do spirálovitých ulitek, pravidelný list. Vůně medová, citrusová, sladká, vzácných dřev a kakaa. Sklizeň:  4. květnový týden, 2008, kompletně ruční, prezizní. Na zahradě nejsou pužívaná žádná uměla hnojiva a postřiky! Sklízí se jen listy napadené hmyzem Xiao Lu Yeh Cong ( Jacobiasca formosana Paoli ).  Kultivar: Da Ye Hong Cha. Oblast: Západní pobřeží Tchaiwanu. Producent: Privátní. Velmi luxusní čaj, vynikající kvality!
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce cca 150 ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 30s až 3 minuty. Dle chuti. Nálevů připravíme až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva zlato-hnědá až oranžovo-hnědá. Vůně jemná, vznešená, skořicová, přezrálém ovoci a citrusech s tóny vzácných dřev. Chuť je plná, ušlechtilá, nasládlá, po příjemná, citrusová, cítíme i přezrálé ovoce, slad. Připomíná Oriental beauty.  Dozvuk je sládnoucí, delší, příjemný. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 667Kč za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Lehce povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodné na cesty po přírodě. Ideální k podzimnímu chladnému počasí. Lehce zahřívající. Ovlivňuje 3. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Da Ye Hong Cha, Formosa 2008
Da Ye Hong Cha, Formosa 2008
Da Ye Hong Cha, Formosa 2008
tea