head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Golden Hand Rolled Himalayan Tips Exclusive, lot no. J-15C/10, 2010 / Nepálský čaj 2. sklizně
Charakteristika
Hnědo zelený celý lístek se zlatavým ochmýřeným tipsem. Drátkovitý, nepravidelný, lehce zpřehýbaný. Vůně je lehce balzamická, kořeněná, ovocná až citrusová, příjemná, vznešená a neuvěřitelně komplexní. Čajovníky byly vysazeny na pokyn krále Birendy koncem osmdesátých let minulého století. Zahrada Jun Chiyabari byla založena v roce 2001. Čaj se sbírá jen na jaře a z nejlepších keřů. Sklizeň: Ruční červen 2010. Zpracování: Ruční a velmi pečlivé. Zajímavý čaj z výborné druhé sklizně 2010. Oblast: Dhankuta 1200 - 1800 m.n.m., zahrada Jun Chiyabari nedaleko městečka Hile. Opravdu vynikající a raritní čajík.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 200ml, v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 30s až 5 minut, dle chuti. Nálevy připravíme až 4. Doporučuji připravovat na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva je oranžovo hnědá, průzračná. Vůně jemná, květinová, lehce balzamická, ovocná a velmi příjemná. Chuť je plná, komplexní, svěží, nasládlá,  lehce citrusová, evokuje pocit tepla při polknutí, moc příjemná. Dozvuk je středně dlouhý, snoubí se uvnitř snad všechny chutě z vůně suchého listu, dále sládnoucí a velmi příjemný. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. 
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 560Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení.
Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu. Pohladí náš žaludek i duši. Já osobně mám tyto druhé sklizně z Nepálu nejraději, povedený čajík určitě zkuste.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Golden Hand Rolled Himalayan Tips Exclusive 2010
Golden Hand Rolled Himalayan Tips Exclusive 2010
Golden Hand Rolled Himalayan Tips Exclusive 2010
tea