head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan Golden Monkey, 2008 / Zlatá Opice
Charakteristika
Zlato-hnědý list s ochmýřeným zlatým tipsem. Drátkovitý, lehce zpřehýbaný. Vůně, sladká, vznešená, medovitá, balzamická. Sklizeň: 2008. Velmi zajímavá delikatesa.
Příprava
Přibližně 5g lístků vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 3-5 minut pro konvičku a 1-3 minuty pro degustační šálek. Nálev je pouze jeden pro konvičku, pro degustační šálek až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, medová a velmi jemná. Chuť je plná, hutná, nasládlá a ušlechtile nahořklá. Dozvuk je plný, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2008 byla 190Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Je povzbuzující, doporučuji před náročným výkonem. Vhodný po sladkém jídle. Moc dobrý čaj na celkové nakupnutí po namáhavém dnu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Yunnan Golden Monkey
Yunnan Golden Monkey
Yunnan Golden Monkey
tea