head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gopaldhara Wonder Tea, SF 2010 / červený čaj z Darjeelingu
Charakteristika
Hnědo-černý list s bílým tipsem, pravidelné celé lístky, drátkovité. Vůně je jemná, se stopami vzácných dřev, skořice, květinové a ovocné vůně. Vyjímečný čaj svou kvalitou, jen nejlepší loty z této zahrady mohou být označeny jako Wonder Tea. Sklizeň: Červen 2010. Oblast: Darjeeling,  zahrada Gopaldhara v údolí Mirik kolem 2000 m.n.m. Kultivar: AV-2 a P-312. Opravdu vynikající čaj z druhé sklizně roku 2010.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 30s až 5 minut. Dle chuti. Nálevů připravíme až 4. 
Vlastnosti nálevu
Barva zlato-hnědá až oranžovo-hnědá. Vůně jemná, medová se stopami vzácných dřev a ovoce. Chuť je plná, ušlechtilá, příjemná cítíme ovoce lehce příjemně nakyslé chuti a sladké dřevo. Dozvuk je jemný, delší, sládnoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 540 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Nebo na podzimní odpoledne. Navozuje pohodovou náladu. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Gopaldhara Wonder Tea, SF 2010
Gopaldhara Wonder Tea, SF 2010
Gopaldhara Wonder Tea, SF 2010
tea