head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Gruzia Traditional, 2008
Charakteristika
Hnědo-černý list drátkovitý, zpřehýbaný, celý. Vůně je dřevitá, medově sladká, karamelová vznešená a jemná. Sklizeň: Květen 2008. Kultivar: Kolchida. Oblast: Nově obnovené zahrady v oblasti Ozurgeti, kraj Guria.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Louhujeme asi 4 minuty, můžeme i déle. Nálev je jen jeden. V degustační soupravě, můžete zkusit i 2 nálevy, první 3-4 minutky a druhý necháme až 7 minut, dle chuti. Možno přidat i teplé mléko.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně jejemná, ale intenzivní, medová, karamelová, lehce balzamická, příjemná. Chuť je plná, ušlechtilá nasládlá, harmonická, karamelová s decentnímy hořko-sladkými tóny. Dozvuk je drsnější, sládnoucí i hořknoucí, (takový tanec chutí), ušlechtilý a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2008 byla 180Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný ke sladkému zákusku a vodní dýmce. Ovlivňuje 1. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Gruzia Traditional
Gruzia Traditional
Gruzia Traditional, 2008
tea