head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Guranse Handrolled SFTGFOP, FF 2011 / červený čaj z Nepálu
Charakteristika
Hnědo černý i zelený drobný list s četným bílo stříbrným tipsem. Drátkovitý, nepravidelný, lehce zpřehýbaný, celý i místy potrhaný lístek. Čaj byl vyroben pod dohledem  panem Andrew Gardnerem, který je tea makarem této zahrady. Vůně je ovocně svěží, květinově, sladká, lehce balzamická. Sklizeň: Duben 2011. Oblast: Zahrada je u města Hile, oblast Dhankuta 1800 m. n. m. Výtečný čaj z výborné první sklizně 2011. Čaj nese označení BIO.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 200ml zalijeme v degustačním šálku nebo konvičce vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 30s až 5 minut, dle chuti. Nálevy připravíme až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva je  žluto oranžovo hnědá. Vůně jemná, ale omamně květinová, sladká, lehce balzamická. Chuť je plná, komplexní, lehce svíravá, citrusová, svěží a s tóny květin, evokuje pocit tepla při polknutí. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtile hořknoucí, po exotickém ovoci a citrusech, velmi příjemný. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. 
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velmi malá. Cena v roce 2011 byla 430Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení.
Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu. Pohladí náš žaludek i duši. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru. Čaj do nás napumpuje velmi pozitivní energii a pokud nejsme uplně unavení, tak nas příjemně nabudí.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Guranse Handrolled SFTGFOP, FF 2011
Guranse Handrolled SFTGFOP, FF 2011
Guranse Handrolled SFTGFOP, FF 2011
tea