head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Assam Hajua SFTGFOP 1, 2010 / červený assámský čaj
Charakteristika
Černý list, střední velikosti, trochu rozstřepený, se zlatým tipsem, drátkovitý. Vůně je sladká, květinově kořeněná a medovitá. Čaj je z roku 2010. List je velmi dobré kvality. Oblast: Assam. V tomto čaji se snoubí drsnost Assamských čajů s zajímavou chutí a vůní kterou nenajdete nikde jinde.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 3 minutky. Nálev připravíme jen jeden, v degustačním šálku dva. Možno s mlékem.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je červeno-hnědá. Vůně sladká, medová, květinová a velmi intenzivní. Chuť je svíravější, hořko sladká a velmi silná, ale ne nepříjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí a svíravější. Velmi dobrý s mlékem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 150Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Dobrý čaj k jídlu. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Ovlivňuje 1. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a v podobě nálevu.
Assam Hajua SFTGFOP 1, 2010
Assam Hajua SFTGFOP 1, 2010
Assam Hajua SFTGFOP 1, 2010
tea