head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Java OP superior, Pasir Nangka, 2009 / červený čaj z Jávy
Charakteristika
Hnědo-černý i zelený list i s tipsy, malý, pokroucený, nepravidelný, rolovaný a potrhaný. Vůně, jemná, balzamická, kořeněná, příjemná. Čaj DJ typu z Indonézie. Oblast: Jáva. Sklizeň: 2009.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku cca 150 ml, nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 30s až 3 minuty, dle chuti. Nálevů připravíme jen jeden z degustačního šálku dva až tři. Možno s mlékem.
Vlastnosti nálevu
Barva zlato-hnědá až oranžovo-hnědá. Vůně jemná, skořicová a kořeněná. Chuť je plná, nakyslá, svíravá, dřevitější i nasládlá. Drsný, nakyslý, svíravější. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. Doporučuji s mlékem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 76Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodné na cesty po přírodě. Navozuje pohodovou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Java OP superior, Pasir Nangka, 2009
Java OP superior, Pasir Nangka, 2009
Java OP superior, Pasir Nangka, 2009
tea