head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Luo, Yunnan 2008 / Zlaté ulitky
Charakteristika
Zlato-hnědý list s ochmýřeným zlatým tipsem. Drátkovitý, drobný listek, lehce zpřehýbaný, tvoří jej téměř výhradně tipsy, srolované do malých spirálek. Vůně, sladká, medovitá, balzamická. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Ruční, velmi precizní a tradiční. Kultivar: Yunnan Da Ye ( velkolistá odrůda čajovníku ). Oblast: Simao, Yunnan, cca 700 m.n.m. Produkce: Listopad 2008. Velmi zajímavá a vzácná delikatesa.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 3-5 minut pro konvičku a 1-3 minuty pro degustační šálek. Nálev je pouze jeden pro konvičku, pro degustační šálek až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá, lehce kalná díky tipsům. Vůně je sladká, medová až květinová a velmi jemná. Chuť je jemná, nasládlá a ušlechtile nahořklá se stopou divokosti v chuti a jejím dozníváním. Dozvuk je střední, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2009 byla 230Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7. čakru. Je povzbuzující, ale nemá razantní nástup...dobré pro řidiče, lidí co pracují s PC apod. neklepou se ruce z nadměrného povzbuzení. Opravdu luxusní čajík.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jin Luo, Yunnan 2008 / Zlaté ulitky
Jin Luo, Yunnan 2008 / Zlaté ulitky
Jin Luo, Yunnan 2008 / Zlaté ulitky
tea