head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Koucha, 2009 / japonský červený čaj
Charakteristika
Černý až tmavě-hnědý lístek i s větvičkami, drobnější kousky lístků, nepravidelné. Vůně medová, citrusová, po pečeném chlebu s tóny vzácných dřev a skořice. Opravdu povedený čajík. Sklizeň: 2009, celková produkce 12kg. Původ: Prefektura Shizuoka, oblast, Ryoukouchi, vesnice Nunosawa. Kultivar: Koushun, vznikl zkřížením kultivaru Kanayamidori a Kurasawa. Producent: Rodinná farma pana Katahiry. Raritní japonský čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce cca 150 ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 30s až 3 minuty. Dle chuti. Nálevů připravíme až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva zlato-hnědá až oranžovo-hnědá. Vůně jemná, vznešená, skořicová, po pečeném chlebu, medová se stopami vzácných dřev. Chuť je plná, ušlechtilá, nasládlá, po sladkém chlebu a příjemná. Dozvuk je sládnoucí, delší, příjemný. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 290Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Lehce povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodné na cesty po přírodě. Ideální k podzimnímu chladnému počasí. Lehce zahřívající. Ovlivňuje 3. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Koucha 2009
Koucha 2009
Koucha 2009
tea