head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kuwapani SFTGFOP FF 2009 / Nepálská 1. sklizeň 2009
Charakteristika
Zeleno-hnědý, drátkovitý, nepravidelný, větší, lehce zpřehýbaný s občasným ochmýřeným bílým tipsem. Vůně je travnatá, sladká s ovocným tónem. Oblast: Nepál, nedaleko městečka Dhanuka,  zahrada je ve výšce kolem, 2000 m. n. m. Sklizeň: Jaro 2009. Velmi dobrý a příjemný čajík, doporučuji zkusit.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 120ml, v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 85 až 95°C a necháme louhovat 1 až 3 minut, dle chuti. Nálevů připravíme až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto zelená až oranžová. Vůně jemná, ovocná až květinová, lehce balzamická. Chuť je plná, lehce travnatá, svěží, nasládlá s ovocným tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtile hořknoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. Nepřelouhovat. Možno i s mlékem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 340Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení.
Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu. Pohladí náš žaludek i duši, je vhodný i na překonání samoty. Ovlivňuje 2., 4. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Kuwapani SFTGFOP FF 2009
Kuwapani SFTGFOP FF 2009
Kuwapani SFTGFOP FF 2009
tea