head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kuwapani autumn 2008
Charakteristika
Zeleno-hnědo-černý list, drátkovitý, nepravidelný, lehce zpřehýbaný s občasným ochmýřeným bílým tipsem. Vůně je balzamická, sladká s kořeněným tónem.Oblast: Nepál. Sklizeň: Podzim 2008. Velmi dobrý a příjemný čajík, doporučuji zkusit.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 3 až 5 minut, dle chuti. Nálevů připravíme až 2.
Vlastnosti nálevu
Barva je červeno-oranžová. Vůně jemná, kořeněná, až květinová, lehce balzamická. Chuť je plná, lehce svíravá, svěží, nasládlá s kořeněným a dřevitým tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtile hořknoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. Nepřelouhovat. Možno s mlékem na zjemnění.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 200Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení.
Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu. Pohladí náš žaludek i duši, je vhodný i na překonání samoty. Vhodný pro dlouhé zimní večery.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Kuwapani autumn 2008
Kuwapani autumn 2008
Kuwapani autumn 2008
tea