head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Nepál Everest SFTGFOP
Charakteristika
Hnědo-zelený list, drátkovitý, zpřehýbaný s bílo-zlatým tipsem. Vůně je sladká, balzamická sladká a velmi příjemná. Při sběru se nepálské sběračky dívají na zasněžený vrcholek Everestu. Výborný čaj, doporučuji zkusit.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 3 minutky. Nálev připravíme jen jeden. Při způsobu na Kung fu je nálevů podstatně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně sladká, balzamická, květinová, velmi jemná. Chuť je jemná, s květinovými tóny. Dozvuk je plný, sládnoucí, velmi příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 180Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Dobrý čaj k jídlu. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodný k přemýšlení.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Nepál Everest SFTGFOP
Nepál Everest SFTGFOP

tea