head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thajská Oriental Beauty, Premium Black 2009 / Kráska orientu, červený čaj
Charakteristika
Tmavě-hnědý list se zlatavým tipsem, lehce zpřehýbaný, větší, delší, pravidelný a lehce potrhaný. Vůně je balzamická, medová, vznešená, svěží a sladká. Oblast: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao. Sklizeň:2009. Oxidace: Téměř plně oxidovaný čaj v čaji jsou použity nějaké výrobní procesy ze slavné taiwanské Oriental Beauty. Připomíná červené čínské čaje i taiwanský oolong Oriental Beauty. Výrobci jsou původem z Číny, ale vlivem historických událostí doputovali až do Thajska proto je podobná výroba čajů jako na Taiwanu nebo v Číně. Moc dobrý a svěží čajík.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 150ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 3 až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 2. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob, nálevů je pak více. Možno i s mlékem.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo červená. Vůně je jemná, příjemná, medová, karamelová, skořicová a balzamická. Chuť je jemná, sladká, podmanivá, ušlechtile sládnoucí, lehce pečená, čokoládová s tóny citrusů a lehce květinová. Dozvuk je příjemný, sládnoucí, čokoládový a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2010 byla 99Kč za 50g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Podporuje veselou náladu a pohodu. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj, pro přemýšlení nebo četbu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Thajská Oriental Beauty, Premium Black 2009
Thajská Oriental Beauty, Premium Black 2009
Thajská Oriental Beauty, Premium Black 2009
tea