head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Putharjhora FF  FTGFOP-1 organic 2012 Bio-dynamic / červený čaj z Dooars
Charakteristika
Hnědo, zeleno, černý drobný list s četným bílo stříbrným tipsem. Drátkovitý, nepravidelný, lehce zpřehýbaný, celý i místy potrhaný lístek. Vůně je ovocně svěží, květinově sladká, lehce balzamická a vegetální. Čaj je produkován v BIO kvalitě. Sklizeň: 21. února 2012. Lot no. OR-1/12. Oblast: Dooars, zahrada Putharjhora, 170-350 m.n.m. Zpracování: Vysoký stupeň zavadnutí, ve stylu himalájské první sklizně. Skvělý čaj.
Příprava
Přibližně 7g lístků na 200ml zalijeme v degustačním šálku nebo konvičce vodou o teplotě 85-95°C a necháme louhovat 30s až 5 minut, dle chuti. Nálevy připravíme až 3. Doporučuji nešetřit listem.
Vlastnosti nálevu
Barva je oranžovo hnědá. Vůně jemná, ale omamná, ovocně sladká, květinová, lehce balzamická. Chuť je plná, komplexní, lehce svíravá, pozdějí nasládlá, květinově ovocná, svěží, evokuje pocit tepla při polknutí. Dozvuk je delší, sládnoucí, lehce příjemně natrpklý, později po exotickém ovoci sládnoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. 
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velmi malá. Cena v roce 2012 byla 340Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení.
Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu. Pohladí náš žaludek i duši. Ovlivňuje 1., 2. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
PutharjhoraFF2012
PutharjhoraFF2012
PutharjhoraFF2012
tea