head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Qi Men Gift Grade 2010 / Velká Brána, červený čínský čaj
Charakteristika
Hnědo-černý list s zlatavým tipsem. Velmi jemný list, jehličkovitý, pravidelný s mnoha tipsy. Vůně, sladká, medovitá, kakaová, se stopou rozkvetlých růží, lehce balzamická. Sklizeň: Jaro 2010, ruční. Kvalita: AAA ( Gift Grade ). Kultivar: Qi Men Zhu Ye. Oblast: Okres Qi Men, provincie Anhui, cca 350 m. n. m. Zpracování: Ruční. Tato nejvyšší třída je podávána při oficiálních obědech a večeřích.  Čaj má certifikaci organic od organizace USDA.Velmi zajímavá delikatesa.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je 10s - 2 minut. Připravujeme na Kung Fu Cha, zvlášť tento čaj si to plně zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva rudá, až oranžovo hnědá. Vůně je sladká, medová, kakaová, silně vonící po rozkvetlých růží a koření. Chuť je jemná, plná, nasládlá s tóny čokolády, kakaa, stopou koření, medu a růží. Dozvuk je středně dlouhý, sládnoucí, příjemný a podmanivý. Dlouho nám zůstane chuť kakaa a medů v ústech.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2011 byla 720Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Velmi dobrý na zažívání, vynikající k duchovní a duševní práci či přemýšlení. Rozhodně zkuste.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Qi Men Gift Grade 2010
Qi Men Gift Grade 2010

Qi Men Gift Grade 2010
tea