head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Rize
Charakteristika
Hnědo-černý list velmi rozdrobený na malé kousíčky jako majoránka. Vůně je sladká, medová a nepatrně zemitá.
Příprava
Přibližně 10g lístků vložíme nejlépe do termosky a zalijeme vroucí vodou. Louhujeme minimálně 15 minut, můžeme i déle. Nálev je jen jeden. Pije se buď ze sklenky přímo na rize nebo z stříbrných nebo kovových šálků a konviček.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, medová a velmi jemná. Je to čaj který mnozí pijí jen kvůli té vůni. Chuť je drsnější, dřevitá, svíravější a přesto velmi zajímavá. Tento čaj se sladí a to hodně. Je to taková vyjímka a často se pije k vodní dýmce. Ale já to dělám tak že ho zpočátku nesladím a potom postupně přidávám cukr. Dozvuk je drsnější, svíravější a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2007 byla 140Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný ke sladkému zákusku a vodní dýmce. Nevím proč, ale vynikající pro opalovaní na balkoně a čtení. Ovlivňuje 6. a 7. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Rize
Rize
Rize
tea