head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
DJ Rohini Enigma Muscatel (FTGFOP-1-clonal) SF 2016 / Červený čaj z Indie
Charakteristika

Hnědočerný až červený list hrající dokonce žlutou a bílou barvou, nepravidelné celé i potrhané velké lístky s tipsy, lehce stočené. Vůně je silnější, příjemná, se stopami vzácných dřev, ovoce, vegetální, květinové vlnky. Velmi dobrá kvalita listu, jedna z nejlepších zahrad. Sklizeň: Druhá, polovina května 2016, lot no. EX-32. Oblast: Indie, Darjeeling, zahrada Rohini. Kultivat: AV2. Čaj připomíná vzhledem oolongy typu Oriental Beauty, ale jen vzhledem.
Příprava
Přibližně 8 g lístků v degustačním šálku nebo konvičce o objemu 250 ml, zalijeme vodou o teplotě 95 °C a necháme louhovat 20 s až 4 minuty. Dle chuti. Nálevy připravíme až 4. 
Vlastnosti nálevu
Barva zlatohnědá až hnědá. Vůně silnější, vznešená, ovocná. Chuť je plná, ušlechtilá, příjemná cítíme medové tóny, ovoce, květiny, koření a sladké dřevo. Dozvuk je jemný, delší, citrusový, květinový a kořeněný. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2016 byla 290 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Povzbuzuje, ale ne nadměrně, aby se vám třásly ruce. Vhodné na cesty po přírodě. Nebo na odpoledne či večerní popíjení. Navozuje pohodovou náladu. Ovlivňuje srdeční a korunní čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Rohini Enigma 2016

Rohini Enigma 2016

tea