head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ruby n. 18, 2009 / Rubínová č. 18, červený čaj
Charakteristika
Hnědý podlouhý a úzký list. Drátkovitý, drobnnější list, lehce zpřehýbaný, téměř celý. Vůně je medově sladká, čokoládová, balzamická. Sklizeň: Jaro 2009. Zpracování: Ruční, velmi precizní.  Oblast: Taiwan, poblíž jezera Slunce a Měsíce. Producent: Privátní. Velmi zajímavá delikatesa.
Příprava
Přibližně 5g lístků na 100ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 3-5 minut pro konvičku a 1-3 minuty pro degustační šálek. Nálev je pouze jeden, maximálně dva pro konvičku, pro degustační šálek až tři. Možno připravovat způsobem na Kung Fu.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, lehce citrusová, medová, čokoládová a velmi jemná. Chuť je plná, příjemná, nasládlá a zároveň později ušlechtile nahořklá, čokoládová, harmonická. Dozvuk je lehce nahořklý, středně dlouhý, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2009 byla 224Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Je povzbuzující, ale nemá razantní nástup...dobré pro řidiče, lidí co pracují s PC apod. neklepou se ruce z nadměrného povzbuzení. Moc dobrý poměr kvality a ceny.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Ruby n. 18
Ruby n. 18
Ruby n. 18
tea