head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sikkim Temi TGFOP1
Charakteristika
Černý, zelený list až tmavě-hnědý s bílo-zlatavým tipsem, drobnější lístky, drátkovité, polámané a nepravidelné. Vůně medová s tóny vzácných dřev a lehce balzamická. Moc dobrý vysokohorský čaj.
Příprava
Přibližně 6g lístků v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 1 až 5 minut. Dle chuti. Nálevů připravíme až 2. Možno s mlékem. Na Kung fu způsob je nálevů více.
Vlastnosti nálevu
Barva zlato-hnědá až oranžovo-hnědá. Vůně jemná, trávovitá, medová se stopami vzácných dřev. Chuť je plná, ušlechtile nahořklá, jemně nakyslá, silnější, ale příjemná. Dozvuk je drsnější, delší, sládnoucí. Možno s mlékem. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 220Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Tředně povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodné na cesty po přírodě. Vhodný pro rozjímání o samotě.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.


Sikkim Temi
Sikkim Temi

tea