head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Sikkim Temi FTGFOP-1 organic FF, 2010 / Červený čaj 1. sklizeň ze Sikkimu
Charakteristika
Hnědý až zelený list s stříbrným tipsem, drobnější lístky, drátkovité, lehce potrhané. Vůně svěží, ovocná, květinová s tóny sladkého dřeva a koření. Oblast: Sikkimské království,  okolí vesnice Temi Tarku stejnojmenná zahrada, lot SK-1/10 v nadmořské výšce kolem 1600 m.n.m. Kultivar: T78 a P312. Sklizeň: 20 až 22. Března 2010. Čaj byl vyroben s hlavním teamakerem této zahrady panem M.P. Chamlingem. Moc dobrý čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 6g lístků na 200ml v degustačním šálku nebo konvičce zalijeme vodou o teplotě 95°C a necháme louhovat 1 až 5 minut. Dle chuti. Nálevů připravíme až 2. Možno s mlékem. Na Kung fu způsob je nálevů  i více.
Vlastnosti nálevu
Barva zlato-hnědá až oranžová. Vůně jemná, trávovitá, medová se stopami vzácných dřev, ovoce a koření. Chuť je plná, ušlechtile nahořklá, sládnoucí, lehce ovocná až ořechová. Dozvuk je sládnoucí, příjemný a delší. Možno s mlékem. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 390Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodné na cesty po přírodě, nebo pro rozjímání o samotě. Ovlivňuje 3., 4. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Sikkim Temi FTGFOP-1 organic FF, 2010
Sikkim Temi FTGFOP-1 organic FF, 2010
Sikkim Temi FTGFOP-1 organic FF, 2010
tea