head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Singbulli TGFOP-1 AF 2015 / červený čaj z Darjeelingu
Charakteristika
Zelenohnědo až černý list, drátkovitý, nepravidelný, potrhaný list s občasným tipsem. Vůně je svěží, květinová, dřevitá. Oblast: Darjeeling, Singbulli. Sklizeň: 2015. Čaj se zajímavým tělem co nezklame po obědě.
Příprava
Přibližně 6 g lístků na 200ml konvičku zalijeme vodou o teplotě 95 °C a necháme louhovat 1 až 5 minut, dle chuti. Nálevů připravíme až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva je žlutooranžová. Vůně jemná, květinová, bylinková, příjemně kořenitá a lehce balzamická. Chuť je plná, lehce svíravá, nasládlá. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtile hořknoucí. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně. Nepřelouhovat!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je menší. Cena v roce 2015 byla  130 Kč za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Ovlivňuje 1., 2., 3. a 6. čakru. Výborný k duševní práci i tvoření. Vhodný pro přemýšlení a dobrou náladu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Singbulli2015

Singbulli2015

tea