head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thajský Black - Red Tea 2009 / Thajský červený čaj
Charakteristika
Tmavě-hnědý list se zlatavým tipsem, lehce zpřehýbaný, větší, delší, pravidelný a lehce potrhaný. Vůně je balzamická, medová, vznešená, svěží a sladká. Oblast: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao. Sklizeň:2009. Oxidace: Plně oxidovaný čaj. Moc dobrý a svěží čajík za dobrou cenu.
Příprava
Přibližně 6g lístků vložíme do konvičky cca 150ml, nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 3 až 5 minut. Nálevů připravíme maximálně 2. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob, nálevů je pak více. Možno i s mlékem.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo červená. Vůně je jemná, příjemná, medová, karamelová, skořicová. Chuť je jemná, sladká, podmanivá, ušlechtile sládnoucí, lehce pečená, čokoládová s tóny citrusů. Dozvuk je příjemný, sládnoucí, čokoládový a delší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 86Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Podporuje veselou náladu a pohodu. Doporučuji zkusit! Je to výborný čaj, pro přemýšlení nebo četbu. Ovlivňuje 1., 2. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Thajský Black - Red Tea 2009
Thajský Black - Red Tea 2009
Thajský Black - Red Tea 2009
tea