head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Wu Yi Zhen Shan Xiao Zhong, Tong Mu Miao Wang 2010, Lapsang Souchong / Pravá Malá Horská Odrůda - červený čaj
Charakteristika
Hnědý list, drátkovitý,drobný a zpřehýbaný. Kvalita listu je mimořádně vysoká. Vůně, příjemně sladce kouřová, jemná, po sušených švestkách a jehličí. Čaj se suší nad kouřem z dřevěného uhlí vzácných borovic, odtud ta uzená vůně a chuť. Levné napodobeniny, mají nakyslou uzenou vůni a chuť až nepříjemnou. Je to velmi specifický čaj, někdy se míchá i do čajů Pu-Er. Některé prameny tvrdí, že to byl nejoblíbenější čaj Sherlocka Holmese, dokonce jinde se píše, že pil jen a pouze tento čaj. :-) Oblast: Fu Jian, Wu Yi Shan, Xing Cun Tong Mu Miao Wang (místo kde se původně zrodil tento vyjímečný čaj, v překladu to znamená " uprostřed Tong Mu "). Kultivar: Zheng Shan Xiao Zhong-Pravá malá horská odrůda. Sklizeň: Ruční, jaro 2010. Zpracování: Ruční, pečlivé, tradiční. Zahrnuje v sobě původní tradiční způsob pomalého sušení na slunci a pak na borovém dřevě. Produkce tohoto čaje je velmi omezená, pokud máte možnost ochutnejte jej. Čaj byl po sklizni uskladněn a zrál tak za ideálních podmínek cca rok. Toto je doporučováno o těchto čajů, rok až dva. Chutě se uhladí a zkvalitní. Mimořádně kvalitní čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4g lístků vložíme nejlépe do konvičky cca 100 ml nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 3-5 minut pro konvičku a 1-3 minuty pro degustační šálek. Nálev je pouze jeden pro konvičku, pro degustační šálek až 2. Pochopitelně i tento čaj lze připravovat na Kung Fu Cha a konkrétně tento si zaslouží tuto přípravu.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, lehce příjemně sladce kouřová, medová se stopíčkou smůly a velmi jemná. Chuť je jemná, nasládlá, ušlechtilá, jsou lehce cítit sušené hrušky, švestky, kakao, borové dřevo, lehkou pečenost a květiny. Dozvuk je jemný, středně silný, sládnoucí, podmanivý se stopami sušených švestek, smůly a květin.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2010 nebyla zjištěna, kupováno jako sada více vzorků z oblasti Wu Yi.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Dobrý po těžkém jídle nebo i jen tak samotný. Velmi zajímavý čajík, spíše jemnějšího typu, nedráždí žaludek, ale naopak. Povzbuzuje 6. a 7. čakru. Velmi vhodný pro rozjímání a meditaci, nebo četbu. Pomáhá nám překonat chvíle samoty nebo smutku.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Wu Yi Zhen Shan Xiao Zhong, Tong Mu Miao Wang 2010
Wu Yi Zhen Shan Xiao Zhong, Tong Mu Miao Wang 2010
Wu Yi Zhen Shan Xiao Zhong, Tong Mu Miao Wang 2010
tea