head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Wu Dong Milan Dan Cong Hong Cha 2011 / Medová orchidej, červený čaj
Charakteristika
Tmavě hnědý až černý celý list. Pravidelné lístky sem tam jen zpřehýbané, delší, svitnuté do podlouhlých tvarů. Vůně jemně kořenitá, velmi sladká až medová, s tóny lichi a ovoce vznešená, podmanivá. Kvalita: AAA. Produkce: Duben 2011. Kultivar:Reng Huang Shui Hsien var. Mi Lan. Sklizeň: Ruční. Zpracování: Ruční, tradiční. Oxidace: Úplná, pečení je lehké. Oblast: Fenghuang, Wudong Shan Chao Zhou, Fujian cca 600 m. n. m. Producent: Privátní. Vynikající čaj, jak zpracováním tak kvalitou listu. Absolutní lahůdka!
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do konvičky cca 180 ml nebo zhongu a zalijeme vodou o teplotě kolem 95°C. Louhujeme tak 30s až 2 minut. Nálevů připravíme maximálně 3 až 4. Doporučuji na způsob Kung Fu, nálevů je více a vychutnáte si jej detailně.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně silnější, ovocně težší, sladká, ovocná s tóny lichi, tmavého ovoce a neuvěřitelně svěží a příjemná. Chuť je velmi silná, povidlově sladká, příjemná, decentně nahořklá, ale okamžitě měnící se na sladkou, chutná po ovoci Litchi ( čínská třešeň, chutná jako naše třešeň, je sladší, medová a aromatičtější ), ostružinách a medu, příjemně kořenitá a velmi kultivovaná. Dozvuk je příjemně nasládlý a později značně sládnoucí, ovocný, kultivovaný, výrazné tóny ovoce - lichi, celkově je delší. Ty medově ovocné vůně se doslova derou do nosohltanu!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 754Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 2., a 3. čakru. Podporuje veselou náladu a pohodu. Dodává nám chuť k jídlu, je vhodný  po lehčí sladké svačince nebo před ní. Znamenitý pro duševní práci. Opravdu jedinečný čajík, vychutnat si ho stojí opravdu za to!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
WuDongMilanDa CongHongCha2011
WuDongMilanDa CongHongCha2011
WuDongMilanDa CongHongCha2011
tea