head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ying De Hong Cha GR. AA, 2011 / Červený čínský čaj
Charakteristika
Hnědo černý list s zlatavým tipsem. Delší, volně svinutý list, s větším výskytem tipsů. Vůně, sladká, kakaová, květinová, ořechová až ovocná. Sklizeň: Ruční, jaro 2011. Původ: Provincie Guang Dong. Kultivar: Ying De nr. 9. Zpracování: Kompletně ruční. V Číně velmi ceněný a slavný čaj, zatím u nás není tak znám. Čaj je označen jako organic organizací OTRDC. Zajímavý čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 7g lístků na 150ml, vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C a louhujeme 15 - 60s. Připravujeme na Kung Fu.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo hnědá až červená. Vůně je sladká, jemná, ovocná s tóny květin, kakaová, podmanivá. Chuť je po hořké čokoládě, kakau, lehce květinová, plná, lehce citrusová. Dozvuk je kratší, příjemný, sládnoucí a velmi podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2011 byla 415Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Navozuje pohodovou náladu. Výborný po namáhavém pracovním dni, dobrý na trávení a žaludek. Velmi chutný a na připravu nenáročný čaj s zajímavým dozvukem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YingDeHongCha201
YingDeHongCha201
YingDeHongCha201
tea