head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunnan Mao Feng Hong Cha, 2008
Charakteristika
Zlato-hnědý list s ochmýřeným zlatým tipsem. Drátkovitý, větší list, lehce zpřehýbaný, téměř celý. Vůně je medově sladká, balzamická. Sklizeň: Jaro 2008. Kultivar: Yunnan Da Ye, velkolistá varieta čajovníku. Oblast: Yunnan, Xishuanbanna. Producent: Privátní. Velmi zajímavá delikatesa.
Příprava
Přibližně 5g lístků vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 3-5 minut pro konvičku a 1-3 minuty pro degustační šálek. Nálev je pouze jeden, maximálně dva pro konvičku, pro degustační šálek až tři.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, medová a velmi jemná. Chuť je silná, ale příjemná, nasládlá a zároveň později ušlechtile nahořklá, harmonická. Dozvuk je lehce nahořklý, středně dlouhý, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2008 byla 164Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k posezení s těmi nejbližšími přáteli. Ovlivňuje 6. a 7 čakru. Je povzbuzující, ale nemá razantní nástup...dobré pro řidiče, lidí co pracují s PC apod. neklepou se ruce z nadměrného povzbuzení. Moc dobrý poměr kvality a ceny.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Yunnan Mao Feng Hong Cha, 2008
Yunnan Mao Feng Hong Cha, 2008
Yunnan Mao Feng Hong Cha, 2008
tea