head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhang Ping Hong Cha 2014 / Červený čínský čaj
Charakteristika
Tmavě hnědý lístek i s zlatavými tipsy, delší pravidelný list. Vůně medová, citrusová, sladká, se stopou vzácných dřev, medu, kakaa a čokolády. Sklizeň: Duben 2014. Čaj je stočen do kuliček o hmotnosti 10-20 g zabalených do papíru. Kultivar:  Shui Hsien. Oblast: Vesnice Nan Jang, Zhang Ping, Fujian. Mistr: Li Fa Jin. Velmi luxusní čaj, vynikající kvality!
Příprava
Přibližně 6 g lístků v degustačním šálku nebo konvičce cca 200 ml, zalijeme vodou o teplotě 85-95 °C a necháme louhovat 30 s až 3 minuty, dle chuti. Nálevů připravíme až 5.
Vlastnosti nálevu
Barva zlatohnědá až oranžovo hnědá. Vůně jemná, vznešená, skořicová, po přezrálém ovoci s tóny vzácných dřev a medu. Chuť je plná, ušlechtilá, medově nasládlá, cítíme i přezrálé ovoce  a slad. Dozvuk je sládnoucí, delší, příjemný. Doporučuji pít tak horký jak jen snesete, nejlépe vynikne jeho chuť a vůně.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena byla v roce 2015 byla 114 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Lehce povzbuzující čaj, vhodný na odpoledne a večer. Výborný k duševní práci a přemýšlení. Vhodné na cesty po přírodě i díky praktickému "balení". Ideální k podzimnímu chladnému počasí. Lehce zahřívající.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.Zhangping2014
Zhangping2014 Zhangping2014
Zhangping2014
tea