head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Zhen Shan Xiao Zhong, 2008 / Lapsang Souchong / Pravá Malá Horská Odrůda
Charakteristika
Hnědý list, drátkovitý,drobný a zpřehýbaný. Vůně, kouřová, jemná, po sušených švestkách a sladká. Čaj se suší nad kouřem z dřevěného uhlí vzácných borovic, odtud ta uzená vůně a chuť. levné napodoběniny, mají nakyslou uzenou vůni až nepříjemnou. Je to velmi specifický čaj, někdy se míchá i do čajů Pu-Er. Oblast: Wu Yi, Fujian. Sklizeň: 2008. Zpracování: Ruční, tradiční. Doporučuji vyzkoušet! Některé prameny tvrdí, že to byl nejoblíbenější čaj Sherlocka Holmese, dokonce jinde se píše, že pil jen a pouze tento čaj. :-)
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme nejlépe do konvičky nebo degustačního šálku a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Doba louhování je tak 3-5 minut pro konvičku a 1-3 minuty pro degustační šálek. Nálev je pouze jeden pro konvičku, pro degustační šálek až 2.
Vlastnosti nálevu
Barva oranžovo-hnědá. Vůně je sladká, lehce příjemně kouřová, medová a velmi jemná. Chuť je jemná, nasládlá, jsou lehce cítit sušené hrušky, švestky a ušlechtile nahořklá. Dozvuk je střední, sládnoucí a podmanivý se stopami sušených švestek.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2009 byla 240Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na odpoledne a večer. Dobrý po těžkém jídle nebo i jen tak samotný. Velmi zajímavý čajík, spíše jemnějšího typu, nedráždí žaludek, ale naopak. Povzbuzuje 6. a 7. čakru. Velmi vhodný pro rozjímání a meditaci, nebo četbu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Zhen Shan Xiao Zhong2008
Zhen Shan Xiao Zhong2008
Zhen Shan Xiao Zhong2008
tea