head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ba Bao Cha / Čaj Osmi Pokladů
Charakteristika
Tento čaj se zkládá z osmi pokladů, ikdyž je ingrediencí osm, jsou různé směsí, vyjmenuji nejzákladnější. Lístky čajovníku (cha), Bai He Hua (květy lilie), Gan Cao (lékořice),Gong Ju (Chrysantémy Gong), Hong Zao (cicimek, čínské datle, jujuba), Ju Pi Gan (sušená pomerančová kůra), Lian Zi Xin (lotosové výhonky), Shan Zha (hloh), Hong Mei Gui (červené růže), Ning-xia Gou-ji (kustovnice čínská z Ningxia), Shen Pian (kousky žen-šenu), a další ingredience, vždy je jich jen osm, proto osm pokladů. Čaj pochází z Číny. Je to zajímavá alternativa k naším bylinkám, čaj na pohodu a dobrou náladu.
Příprava
Čaj je balen jako jedna porce, celou vložíme do skleněné louhovačky nebo zhongu a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Snese 3 až 4 nálevy. Pozor na směs s cukrem, dobré je louhovat krátce, jinak 1. nálev je přeslazaný a ostatní trpké.
Vlastnosti nálevu
Barva je oranžovo-červená, později oranžová a zeleno-žlutá. Vůně je příjemná, sladká, bylinková, medovitá až vegetální. Chuť je sladká, citrusová, bylinková a medovitá. Dozvuk je sládnoucí, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2007 byla 35Kč za porci.
Účinky na tělo a ducha
Málo povzbuzující nálev, můžeme kdykoliv. Mírně močopudný. Dle čínské medicíny podporuje krevní oběh, celkově všechny tekutiny, prospívá ledvinám, srdci, podporuje metabolizmus a dodává nám dobrou mysl a posiluje organizmus i mysl. Dodává a posiluje energii chi.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Ba Bao Cha
Ba Bao Cha
Ba Bao Cha Ba Bao Cha
tea