head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ba Bao Cha Ji Pin / Čaj Osmi Pokladů
Charakteristika
Tento čaj se zkládá z osmi pokladů, ikdyž je ingrediencí osm. Bai He Hua (květy lilie), Bing Tang (přírodní krystalický cukr), Gong Ju (Chrysantémy Gong), Ju Pi Gan (sušená pomerančová kůra), Lian Zi Xin (lotosové výhonky), Shan Zha (hloh),  Pang Da Hai (semena scaphia), Ning-xia Gou-ji (kustovnice čínská z Ningxia), vždy je jich jen osm, proto osm pokladů. Voní sladce květinově, velmi podmanivě a příjemně. Čaj pochází z Číny. Je to zajímavá alternativa k naším bylinkám, čaj na pohodu a dobrou náladu a velmi osvěžuje.
Příprava
Čaj je balen jako jedna porce, celou vložíme do skleněné louhovačky nebo zhongu a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Snese 3 až 4 nálevy. Pozor na směs s cukrem, dobré je louhovat krátce, jinak 1. nálev je přeslazaný a ostatní trpké, nebo cukr rozdělit do více dávek.
Vlastnosti nálevu
Barva je oranžovo-červená, později oranžová a zeleno-žlutá. Vůně je příjemná, sladká, citrusová, ovocná, bylinková, medovitá až vegetální. Chuť je sladká, citrusová, bylinková a medovitá. Dozvuk je sládnoucí, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2008 byla 225Kč za balení 120g/10ks/porcí.
Účinky na tělo a ducha
Málo povzbuzující nálev, můžeme pít kdykoliv. Mírně močopudný. Dle čínské medicíny podporuje krevní oběh, celkově všechny tekutiny, prospívá ledvinám, srdci, podporuje metabolizmus a dodává nám dobrou mysl a posiluje organizmus i mysl. Dodává a posiluje energii chi. Osvěžuje po namáhavém dni nebo výletu či sportu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Ba Bao Cha Ji Pin Ba Bao Cha Ji Pin
Ba Bao Cha Ji Pin
tea