head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Čaj s oříšky / Ajurvédský léčivý čaj
Charakteristika
Směs koření, bylinek, zeleniny a ovoce. Obsahuje: Jablka, roibos, zázvor, cikorka, ananas, papaya, kokos, skořice, mandle, lískové oříšky, kardamon, červený pepř, květy chrpy a přírodní aroma. Vůně je medovitá, sladká, ovocná, velmi příjemná. Některé složky čaje lze pak po vylouhování sníst. :-)
Příprava
Přibližně 8g směsi vložíme do 200ml zhongu čí konvičky a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Čaj snese 2 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva je světle červená až oranžová, lehce kalná. Vůně je příjemná, medovitá, lehce kořenitá, ovocná a sladká. Chuť je sladká, lehce pálivá, příjemná, ovocná, medovitá a kořenitá. Dozvuk je sládnoucí, ušlechtilý, lehce pálivý a velmi jemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2009 byla 210Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Málo povzbuzující nálev, můžeme kdykoliv. Mírně močopudný. Osvěžující čajík, projasní a rozveselí vaši duši. Zlepšuje rekonvalescenci a dovává energii a důležité prvky do našeho těla. Zajímavá alternativa hlavně večer kdy by nás čaj povzbudil a narušil spánek.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a po vylouhování.
Čaj s oříšky
Čaj s oříšky
Čaj s oříšky
tea