head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Ku Ting / Cesmína Velkolistá
Charakteristika
Zelený lístek, drobný jako třeba Pi Luo Chun. Vůně velmi sladká, kouřová, bylinková. Velmi povzbuzující bylina. Cesmína obsahuje hodně látek jako kofein, theofilin, vitamíny jako C, B, atd. Je to čínská varianta Cesmíny Paragayské známé jako Maté. Oblast: Čína.
Příprava
Přibližně 7g lístků vložíme do skleněné louhovačky, zhongu nebo konvičky, zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 3 minuty. Nálevy připravíme asi 4.
Vlastnosti nálevu
Barva je nefritově zelená. Vůně je sladká, bylinková a lehce kouřová. Chuť je nasládlá, lehce kouřová, citrusová. Dozvuk je lehce nahořklý, středně dlouhý, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2008 byla 250Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující nálev, doporučuji přes den nebo když nechcete spát. Příznivě působí na organizmus, působí protizánětlivě, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, má profylaktický účinek a klidní játra. Je s úspěchem používání v čínské medicíně. Má ochlazující účinky.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Ku Ting  Cesmína
Ku Ting  Cesmína
Ku Ting  Cesmína
tea