head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lapacho / Lapačo, nápoj Inků
Charakteristika
Hnědo-červená kůra stromů. Vůně je zajímavá, nevtíravá, dřevitá, podobná dubové kůře. V Jižní Americe odkud Lapacho pochází je velmi populární nápoj. Písemná zmínka pochází kolem roku 1305 v zápiscích mnicha z makedonského kláštera. Sám strom se dožívá až 700let.
Příprava
Přibližně 10g lístků vložíme nejlépe nádoby z varného skla, smaltu nebo nerezu. Nesmí být použit hliník ani ocel. Dokonce i plast škodí. Uvedeme do varu na 5 minut po té louhujeme 15-20minut ještě. Nápoj se pije jak teplý tak studený. Měl by se pít na lačný žaludek. V Brazílii vaří nápoj stejně jen místo vody je použito suché bílé víno. Doporučuje se míchat s maté, ůčinky se zesilují. Je možno sladit, medem nebo cukrem.
Vlastnosti nálevu
Barva je hnědá. Vůně je sladká, dřevitá, po dubové kůře vonící. Chuť je nasládlá, lehce svíravá, s citrusovými tóny a podobná dubové kůře. Dozvuk je lehce nahořklý, středně dlouhý, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2008 byla 70Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující nápoj. Navozuje dobrou náladu a pohodu. Doporučuji při očistných kůrách a rekonvalescenci. Vhodný na detoxikační a odtučnovací kůry. Odstranuje z těla toxiny a těžké kovy, normalizuje činnost jater, ledvin, sleziny. Podporuje trávení a látkovou výměnu, pomáhá normalizovat trávicí ústrojí, posiluje srdce a krevní systém, je protinádorový, proti chudokrevnosti, proti migréně, proti podrážděným nervům, léčí záněty vyrážky, podporuje spánek a pomáhá při Parkinzonově chorobě a roztroušené skléroze. Další a další příznivý vliv na celé tělo :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Lapacho
Lapacho
Lapacho
tea