head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Maté Carnival / Cesmína Paraguayská
Charakteristika
Hnědavý lístek, drobný lístek jako majoránka dále jsou tam kakaové boby, květy katusu, okvětní lístky slunečnice, chrpy, kousky mandlí. Vůně velmi sladká, kakaová, kouřová, bylinková a pro maté specifická. Velmi povzbuzující bylina, co indiáni pijí a proto se dožívají vysokého věku a bez kardiovaskulárních chorob. Cesmína obsahuje hodně látek jako kofein, theofilin, vitamíny jako C, B, atd. V Jižní Americe odkud Cesmína pochází se spotřebuje opravdu velké množství, jen mizivé procento produkce jde na ostatní trhy...
Příprava
Přibližně 10g lístků vložíme do skleněné louhovačky nebo do kalabasy a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 3 minuty nebo do vychladnutí a pijeme bombilou "brčko" a nálev můžeme opakovaně zalévat dokud nám chutná. Přidává se karamel. Snese 2 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva je sytě hnědá, zakalená. Vůně je sladká, kakaová, bylinková a lehce kouřová. Chuť je nasládlá, lehce kouřová, pro Maté typická. Dozvuk je lehce středně dlouhý, sládnoucí a podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2007 byla 80Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující nálev, doporučuji přes den nebo když nechcete spát. Hlavně s milovanou osobou a dlouhým večerem ;-) Ovlivňuje 1., 2., a 6. čakru. Výborné taky při práci v noci, při čtení nebo sledování filmu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Maté Carnival
Maté Carnival
Maté Rančo
tea