head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Roibos
Charakteristika
Světle i tmavě červené lístky, rozdrobené na kousíčky o velikosti 3mm i menší. Vůně je medovitá, sladká, velmi příjemná. Je z Afriky, oblíbený nápoj tamních obyvatel.
Příprava
Přibližně 10g lístků vložíme do skleněné louhovačky a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 1 až 5 minut. Snese 3 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva je oranžovo-červená. Vůně je příjemná, medovitá a sladká. Chuť je sladká, citrusová a medovitá. Dozvuk je sládnoucí, ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je delší. Cena v roce 2007 byla 85Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Málo povzbuzující nálev, můžeme kdykoliv. Mírně močopudný. Hlavně na dýchací cesty, nachlazení, chřipky a nechutenstvích. Působí také proti plísním, virům, bakteriím. Pomáhá proti zvýšenému cholesterolu, cukrovce, vyrážkám a onemocněním srdce. Léčí nádory a mnoho dalšího. Dodává důležité prvky jako minerály a stopové prvky a mnoho dalšího...
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
Roibos
Roibos

tea