head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Mu Dan Barrigue aroma, Beeng Cha, Zheng He 2009 / Čínský bílý lisovaný čaj
Charakteristika
Světle zelený, hnědý, černý místy i bílý list, ochmýřené tipsy. Tips a dva lístky, kvalita AA+. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev, kakaa, květů, koření a ovoce. Čaj je lisován do koláčků o hmotnosti 350 g. Čaj byl sušen 72 h ve stínu i na slunci, Sklizeň: První jarní, 2009. Kultivar: Zheng He, Da Bai Cha. Oblast: Gao Lin, Zheng He, Fujian. Čaj je díky lisování vhodný na zrání, zrál 8 let v ideálních podmínkách, chutnám jej v roce 2017. Fantastický čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4 g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě 95 °C. Necháme louhovat 15 s až 2 minuty. Nálevů připravíme až 7. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová až hnědá. Vůně je silnější, sladká, lehce pečená s příjemným dubovým a bylinným tónem, medová až květinová. Chuť je květinově nasládlá, silnější, lehce pečená, vegetální a s velmi zajímavým sladce dřevěným archivním tónem. Dozvuk je hořkosladky, podmanivý, lehce pečený až ořechový a bylinný. Dozvuk zůstává dlouho v ústech a evokuje pocit tepla a aromatických bylinek s vegetálním tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2017 byla 1497 Kč za kus - 350 g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje tělo a hlavně duši. Je vhodný při úzkosti, depresích a melancholické náladě. Vhodný taky před meditací, při výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BaiMuDanBarrique2009

BaiMuDanBarrique2009

BaiMuDanBarrique2009


tea