head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Mu Dan Flowery aroma, Zheng He Gao Ling, Bai Cha 2013 / Čínský bílý čaj
Charakteristika
Světle zelený, hnědý, černý místy i bílý list, ochmýřené tipsy. Tips a dva lístky, kvalita AAA. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev, medu a květin. Čaj byl sušen 72 h ve stínu i na slunci, Sklizeň: První jarní, 2013. Kultivar: Zheng He, Da Bai Cha. Oblast: Gao Lin, Zheng He, Fujian. Čaj zrál v ideálních podmínkách 4 roky. Rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 5 g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě 95 °C. Necháme louhovat 15 s až 2 minuty. Nálevů připravíme až 7. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová až hnědá. Vůně je silnější, sladká, lehce vegetální s příjemným dřevitým a bylinným tónem, medová až květinová. Chuť je květinově nasládlá, svěží, lehce pečená, silněji vegetální a s velmi zajímavým sladce medovým. Dozvuk je květinově nasládlý, kakaový, velmi příjemný a delší. Dozvuk zůstává dlouho v ústech a evokuje pocit tepla a aromatických bylinek s medovým tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je větší. Cena v roce 2017 byla 297 Kč za 50 g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje tělo a hlavně duši. Je vhodný při úzkosti, depresích a melancholické náladě. Vhodný taky před meditací, při výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
BMD2013flowery

BMD2013flowery

tea