head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jinggu Gu Shu, Bai Cha 2016 / Čínský bílý čaj
Charakteristika
Hnědé, žluté a bílé listy, celé ochmýřené tipsy s malým výskytem větviček. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev a sušeného ovoce. Sklizeň: Ruční v roce 2016 na jaře. Zpracování: Tradiční, ruční. Oblast: Xiao Jinggu, divoce rostoucí čajové stromy staré 100 až 150 let. Producent: Privátní. Vynikající čajík, kteý zrál 2 roky v Jinggu.
Příprava
Přibližně 5g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C. Necháme louhovat 30s až 3 minuty i více. Nálevů připravíme mnoho, prakticky nehrozí přelouhování. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová až hnědá. Vůně jemná, sladká, velmi intenzívně medová až sladce květinová. Chuť nasládlá, výraznější, medová, lehký tón sušeného ovoce. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý a velmi jemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2018 byla 7 US za 50 g, bez dopravy z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na odpoledne, večer i noc. Pročišťuje tělo a hlavně duši. Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný také před meditací, výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jinggu Gushu Bai Cha

Jinggu Gushu Bai Cha

tea