head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Hao Yin Zhen, 2008 / Bílé ochmýřené stříbrné jehličky
Charakteristika
Světle-zelený list, celý ochmýřený, pravidelný, jen tipsy ( nerozvité pupeny stejné velikosti ). Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev a ovoce. Sklizeň: Jaro 2008. Zpracování: Tradiční, ruční, ( sušení pod širým nebem 48 hodin ). Kultivar: Fu Ding, Da Bai Cha. Oblast: Fu Ding, Fujian, asi 900 metrů n. m. Producent: Privátní. Ještě jsem se nesetkal s někým koho by tento čaj neoslovil. Je opravdu podmanivý a má svůj půvab.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě 90°C. Necháme louhovat 1 až 3 minuty. Nálevů připravíme až 3. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně jemná, sladká, medová až květinová. Chuť nasládlá, jemná a velmi zajímavá. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, kratší.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 337Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje těla a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit, ale pozor na padělky!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě v podobě nálevu a vylouhované lístky.

Bai Hao Yin Zhen
Bai Hao Yin Zhen
Bai Hao Yin Zhen
tea