head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Xue Long / Bílý sněžný drak, 2008
Charakteristika
Hnědo-stříbrno-zelený list, nepravidelný,  lehce roztřepený s bílým, ochmýřeném tipsem. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev. Zpracování kvalitní. Sklizeň: Jaro, 2008. Nic bližšího o tomto čaji bohužel dovozce neuvadí. Velmi dobrý čaj v poměru kvalita a cena.
Příprava
Přibližně 4g lístků zalijeme vodou o teplotě 90°C. Necháme louhovat v zhongu nebo konvičce 1 až 3 minuty. Nálevy připravíme až 3.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně silnější, sladká, ovocná, bylinná. Chuť nasládlá, jemná a velmi zajímavá se stopami exotických dřev, lehce bylinná. Dozvuk je decentně hořký, později sládnoucí, podmanivý, delší se stopami vzácných dřev.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. cena v roce 2008 byla 220Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje těla a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, pro zamilované páry v hodný také k výkládání karet, kaligrafii, čtení, apod.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Bai Xue Long
Bai Xue Long
Bai Xue Long
tea