head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Darjeeling Dooteriah White FF, 2011 / Bílý čaj z Dareelingu
Charakteristika
Zelený ochmýřený lístek tmavší, světlejší až po bílé odstíny, dva listy a pupen. Vůně je sladká, ovocná a velmi jemná a příjemná. Zpracování: Kompletně ruční a velmi pečlivé. Sklizeň: Ruční, polovina března 2011. Čaj je sušen 48h na čerstvém vzduchu. Oblast: Darjeeling, zahrada Dooteriah. Mladé klonální keře AV2 a T78. Čaj je velmi čistý, žádné kousky lístků nebo zlomky či prach. Opravdu vynikající čajík!
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě kolem 90°C. Necháme louhovat 20s až 4 minuty. Nálevů připravíme až 4. Nebo raději připravovat na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, sladká, květinově bylinková a příjemná. Chuť nasládlá, jemná, bylinková, květinová a sládnoucí. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, středně dlouhý s bylinkovým tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 480Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje tělo a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, výkladu karet, kaligrafii apod. Vynikající na dlouhá rána a pro dobrou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Darjeeling Dooteriah White FF, 2011 / Bílý čaj z Dareelingu
Darjeeling Dooteriah White FF, 2011 / Bílý čaj z Dareelingu
Darjeeling Dooteriah White FF, 2011 / Bílý čaj z Dareelingu
tea