head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Ding Hu Lin Bai Hao Yin Zhen, 2011 / Bílé ochmýřené stříbrné jehličky
Charakteristika
Světle zelený list, celý ochmýřený, pravidelný, jen tipsy ( nerozvité pupeny stejné velikosti ). Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev a ovoce. Kvalita: AAA. Sklizeň: Jaro 2011, pre qing ming. Zpracování: Tradiční, ruční, ( sušení pod širým nebem 48 hodin ). Kultivar: Fu Ding, Da Bai Hao. Název: Yin Chen - Stříbrné jehličky. Oblast: Fu Ding, Fujian, vesnice Hu Lin asi 800 metrů n. m. Producent: Privátní. Ještě jsem se nesetkal s někým koho by tento čaj neoslovil. Vynikající čajík.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100 ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C. Necháme louhovat 30s až 3 minuty. Nálevů připravíme až 3. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně jemná, sladká, medová až květinová. Chuť nasládlá, jemná a velmi zajímavá s tónem lučních květin. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý a velmi jemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 450Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje těla a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit, ale pozor na padělky!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

FuDingHuLinBaiHaYinZhen
FuDingHuLinBaiHaYinZhen
FuDingHuLinBaiHaYinZhen
tea