head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fu Ding Da Bai Cha 2011 / Čínský bílý čaj
Charakteristika
Světle-zelený list, celý ochmýřený, pravidelný, tips a nerozvinutý lístek. Vůně je sladká, květinová se stopami sladkých dřev a ovoce. Sklizeň: Jaro 2011, Pre qing ming, ruční sklizeň. Kvalita AAA. Zpracování: Tradiční, ruční, ( sušení pod širým nebem na slunci 48 hodin ), střední pečení na dřevěném uhlí. Kultivar: Fu Ding, Da Bai Cha. Oblast: Fu Ding, Fujian, asi 800 metrů n. m. Producent: Privátní. Čaj pochází z 8 let opuštěné zahrady kde byla až letos provedena sklizeň. Takto polodivoce rostoucí čajovníky jsou velmi cenné. Fantastický čaj, rozhodně zkuste.
Příprava
Přibližně 4g lístků na 100ml, zalijeme vodou o teplotě 95°C. Necháme louhovat 15s až 2 minuty. Nálevů připravíme až 3. Doporučuji připravovat na způsob Kung Fu, vychutnáte si jej do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto oranžová. Vůně je jemná, sladká, lehce pečená s příjemným vegetálním tónem, medová až květinová. Chuť nasládlá, jemná, lehce pečená, vegetální a s velmi zajímavým tónem, typickým pro ručně zpracované kvalitní čínské čaje. Dozvuk je sládnoucí, podmanivý, lehce pečený až ořechový. Dozvuk zůstává dlouho v ústech a evokuje pocit tepla a aromatických bylinek s vegetálním tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 620Kč za100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čaj. Výborný na večer i noc. Pročišťuje těla a hlavně duši Je vhodný při úzkosti, depresích. Vhodný taky před meditaci, výkladu karet, kaligrafii apod. Moc dobrý a vyjímečný čaj, doporučuji zkusit, ale pozor na padělky!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.

FuDingDaBaiCha
FuDingDaBaiCha
FuDingDaBaiCha
tea